Stadshart Woerden



Choco Made wint internationale prijzen!

de chocoladerepen van Chocomade die internationale prijzen gewonnen hebben

Al 30 jaar is Renate met chocolade te vinden op de hoek van de Voorstraat. Afgelopen december won Choco Made 2 gouden én 2 zilveren awards bij The Academy of Chocolate in Londen.

The Academy of Chocolate

De Academy of Chocolate is een internationale organisatie van chocoladespecialisten die zich inzet voor eerlijke, ambachtelijke en hoogwaardige chocolade. Elk jaar organiseren zij de Academy of Chocolate Awards, waarbij een vakjury van experts chocolade van over de hele wereld blind proeft en beoordeelt op smaak, kwaliteit en vakmanschap.

Een prijs winnen bij deze awards is een grote erkenning in de chocoladewereld. Het betekent dat de chocolade volgens internationale experts tot de beste in zijn categorie behoort. Voor chocolatiers en winkels is het dan ook een bijzonder compliment voor hun kwaliteit en passie voor chocolade. En dit jaar viel Choco Made dus dik in de prijzen met hun beat-to-bar chocolade.

Bean-to-bar?!

De meeste chocolatiers kopen chocolade in en smelten dit om hiermee bonbons te maken. Choco Made doet het net even anders en maakt hun eigen chocolade! Rauwe cacaobonen worden geselecteerd en gemaakt tot prijswinnende chocolade repen. En van deze chocolade maken ze de lekkerste bonbons. Van bean (=cacaoboon) tot bar (=reep) en daarna bonbon dus!

30 jaar geleden begon het chocolade avontuur

Dit jaar is het precies 30 jaar geleden dat zij begon met haar chocolade avontuur. Het was haar opa Jan Versluis die lang geleden al Bakkerij Versluis begon. Opgegroeid in deze bakkerij werd ze geïnspireerd en startte ze haar chocoladewinkel.

Nu 30 jaar later maakt ze nog steeds de heerlijkste bonbons en truffels, maar tegenwoordig is Youp, de zoon van Renate ook te vinden bij Choco Made. Met de oude kennis en nieuwe inzichten wil de familie altijd grenzen blijven verleggen. “We willen telkens “next level” gaan!”.  Dat is het mooie aan een familie die leeft voor het ambacht.

Lees onder de foto’s alles over het ambacht, next level chocolade en hoe je de winnende chocolade kunt proeven!

de plantage in beeld waar de cacao van choco made vandaan komtcacaoboon op de plantage van Choco Made

Next level chocolade

Maar wat houdt “next level” in? Next level is op dit moment van rauwe cacaobonen je eigen chocolade maken! Net als een goede wijn kunnen cacaobonen enorm complex in smaak en aroma zijn. Specialty cacao kan bijvoorbeeld fruitig, bloemig, nootachtig en kruidig zijn. Deze rauwe cacaobonen selecteren, inkopen en verwerken tot chocolade is een geweldig proces. Het zorgt ervoor dat er weer contact is tussen de cacaoboeren en de makers. Ook proef je in de chocolade echt de origine waar de cacaoboon heeft gegroeid. En bij Choco Made is er ook nog eens gekozen om dit helemaal biologisch te doen.

Deze zelfgemaakte chocolade wordt weer gebruikt in alle bonbons, truffels en andere specialiteiten. Met recepten van soms al 30 jaar geleden. Dit maakt de cirkel weer helemaal rond. Die toewijding aan kwaliteit proef je en wordt nu dus wereldwijd erkend. The Academy of Chocolate gevestigd in Londen heeft 4 prijzen uitgedeeld aan Choco Made met als note van de jury:  “Rich, evolving flavour journeys, beautifully balanced and characterful expression of cacao origines with beautifully crafted texture”

Ofwel: “Rijke, gelaagde smaakreizen, prachtig in balans en een karaktervolle expressie van cacao-origines, met een verfijnd ontwikkelde textuur.”

Dat is nou eens CHOCO MADE with love.

Awardwinning chocolade proeven?

Deze chocolade, die internationaal bekroond is, moet je natuurlijk geproefd hebben! Trakteer jezelf op zo’n awardwinning chocolade reep, een winners box met daarin de chocoladerepen in het klein. Liever een doos met bonbons? Ga dan voor de bean-to-bar box vol bonbons gemaakt van de awardwinning bean-to-bar chocolade.

 

Choco Made with love

Voorstraat 97 | Woerden

 

Winners box met award winning chocolade repen van Choco Made bean-to-box van Choco Made, een doos met bonbons van awardwinning chocolade

 

Woerden chocolade-stad?

Hoe bijzonder: vorige keer viel ijssalon en bonbonwinkel Torino (ook uit Woerden!) óók in de internationale prijzen met hun bonbons, bij dezelfde Academy of Chocolate awards. Heb je dat gemist? Lees dan HIER nog even terug!

Voor bijzondere chocolade moet je dus in Stadshart Woerden zijn. Maar dat wisten we natuurlijk al lang ;-)