Stadshart Woerden



Torino - Finalist beste ijssalon van Nederland. 

Torino Chocolade en IJs behoort tot de beste vijf ijssalons van Nederland. Een fantastische prestatie van Niels Verweij en Esther de Jong, die samen met hun team iedere dag bouwen aan Torino. Niels is nog maar relatief kort ijsbereider, maar heeft zich razendsnel het vak eigen gemaakt. Met een enorme nieuwsgierigheid, veel lef en de ambitie om alles steeds een beetje beter, lekkerder en puurder te maken, wist hij tijdens de landelijke finale van IJssalon van het Jaar 2026 de Nederlandse top te bereiken.

Proef het bekroonde ijs in Woerden!

Proef het bekroonde ijs in Woerden!

Bloed, zweet en chocolade

De landelijke wedstrijd bestaat uit twee onderdelen. Voor de Gouden IJsspatel maakten de deelnemers dit jaar een chocoladesorbet. Daarnaast was er de Gouden IJscreatie: een complete coupe of dessert waarin die chocoladesorbet een belangrijke rol moest spelen.

De scores van beide onderdelen samen bepaalden wie tot de landelijke top vijf behoorde.

Aan deze prestatie gingen maanden van perfectioneren vooraf. Een bijzonder detail: in de hectische dagen vlak vóór de wedstrijd kregen Niels en Esther een zoontje. Zelfs tijdens de bevalling legde Niels de laatste hand aan zijn winnende ijsrecept!

Bij IJssalon van het Jaar wordt gekeken naar het hele plaatje. Natuurlijk naar de kwaliteit en smaak van het ijs, maar ook naar onder meer pure ingrediënten, creativiteit, hygiëne, vakmanschap, personeel en de uitstraling van de zaak.

Dat maakt de finaleplaats van Torino extra bijzonder: het is een waardering voor het totale vakmanschap van de ijssalon.

Steeds beter. En steeds puurder.

Dat past precies bij de manier waarop Niels werkt. Zijn missie is eigenlijk heel simpel: alles moet steeds een beetje beter en lekkerder worden. En als het kan ook puurder.

Hij is voortdurend op zoek naar de beste ingrediënten. Proeven, vergelijken, testen en ontdekken. En dat zie je terug in de smaken van Torino.

Torino werkt alléén met chocolade uit het allerhoogste segment. Chocolade die normaal gesproken vooral door chocolatiers wordt gebruikt voor bonbons en die in Nederland maar bij een beperkt aantal zaken verkrijgbaar is. Niels gebruikt deze niet alleen voor zijn prijswinnende bonbons, maar dus óók voor het cocolade-ijs.

Van klassiek vanille tot bloedsinaasappel

Wie bij Torino binnenloopt, ontdekt dat er veel meer te kiezen valt dan alleen de klassiekers. In de vitrine liggen altijd 16 standaardsmaken en 8 wisselsmaken.

Een aantal daarvan zijn sorbets,  lactosevrij én vegan. Er zijn altijd vijf en soms zes smaken, met regelmatig verrassende wisselingen. Zo is er bijvoorbeeld bloedsinaasappel en Esthers persoonlijke favoriet is de lychee-roos. Én natuurlijk is de chocoladesorbet waarmee Niels hoge ogen gooide tijdens de wedstrijd inmiddels ook gewoon in de vitrine te vinden.

Zelf houdt Niels misschien nog wel het meest van de pure smaken. Een goede vanille. Een mooie pistache. Met deze ‘simpele’ smaken kun je het vakmanschap en de échte ingrediënten proeven.

En juist over die vanille was de jury opvallend enthousiast. Eén van de juryleden noemde het het beste vanille-ijs dat hij ooit had geproefd.

Dat is nogal een compliment.

Nog lang niet uitgeleerd

Misschien is dat wel het leukste aan het verhaal van Torino. Niels is nog maar relatief kort ijsbereider. Veel deelnemers aan dit soort wedstrijden lopen al jarenlang mee in het vak.

Toch had hij het lef om zich tussen die ervaren ijsbereiders te begeven — en meteen een plek in de beste vijf van Nederland te bemachtigen.

En ondertussen zit het hoofd van Niels en Esther alweer vol met nieuwe ideeën. Meer smaken, nieuwe creaties, verbeteringen… ze hebben eigenlijk meer ideeën dan tijd om ze allemaal uit te voeren.

Neem bijvoorbeeld de ijstaarten van Torino. Die zijn momenteel alleen op bestelling verkrijgbaar, maar verdienen volgens Esther eigenlijk nog veel meer bekendheid.

Dus: wordt vervolgd.

🍦 Zelf proeven?

Je hoeft geen jury te zijn om te ontdekken waarom Torino tot de beste ijssalons van Nederland behoort.

Proef de vanille waar een jurylid zo enthousiast over was, ga voor de bekroonde chocoladesorbet of kies juist een van de verrassende sorbetsmaken.

En misschien ontdek je wel jouw nieuwe favoriet.

Torino Chocolade en IJs
Voorstraat 93, Woerden

Het wedstrijddessert: ‘Theobroma’

Het wedstrijddessert: ‘Theobroma’

Voor De Gouden IJscreatie presenteerde Niels het dessert ‘Theobroma’ (ook wel vertaald: ‘voedsel van de goden’). Een verrassend licht dessert opgebouwd uit maar liefst 12 huisgemaakte componenten. Alle onderdelen van het dessert bestaan uit onderdelen van de cacaovrucht, met één toegevoegd component dat alles smaken met elkaar verbindt: room met tonkaboon.

Het hoofdcomponent van de creatie is natuurlijk de chocoladesorbet van pure Maracaibo chocolade, vergezeld door een fruitige sorbet, lichtzure saus en knapperige comb van het vruchtensap van de cacaoboon. Een zachte witte chocolade-koffieparfait en een romige mix van witte chocolade, vanille en tonkaboon zorgen voor de perfecte balans.

Voor de nodige structuur combineerde Niels een zachte brownie met een knapperige cacaotuille, crumble, nougatine van cacaokernen en een chocolade-vanillestokje. Als stijlvolle finishing touch werd het kunstwerkje toegedekt met een chocoladetuille in een prachtig cacaovruchten-dessin.

Stadshart Woerden
Stadshart Woerden
Stadshart Woerden
Stadshart Woerden
Stadshart Woerden